MY NEW TWILIGHT STORY - MEZI NÁMI UPÍRY - 1.DÍL
2.DÍL
3.DÍL

NIKDY NA TEBE NEZAPOMENU -POVÍDKA 14.DÍL -BRIANOVO TAJEMSTVÍ

14. července 2010 v 18:57 | TAMIA
BD
RENESMEEE
VZBUDILA JSEM SE ZE SVÉ NOČNÍ MŮRY. BYLA JSEM ZA TO MOC RÁDA. ,,BYL TO JEN SEN."ŘEKLA JSEM SI. NECHTĚLA JSEM NA TO MYSLET DÁL A TAK JSEM ŠLA DO KOUPELNY SE OSPRCHOVAT, PROVEDLA JSEM HYGIENU A OBLÉKLA SE. VENKU BYLO VELMI SLUNEČNO A TAK JSEM SI VZALA LETNÍ, RŮŽOVÉ ŠATY BEZ RAMÍNEK A VYDALA SE DOLŮ K OSTATNÍM.
MÁMA,ROSALIE, ALICE A ESMEE BYLi V DOMĚ, ZBYTEK JEŠTĚ HLEDAL TOHO UPÍRA. NAJEDLA JSEM SE SNÍDANĚ KTEROU MI MÁMA PŘIPRAVILA A OZNÁMILA JSEM,ŽE SE JEDU PODÍVAT NA BRIANA. ,,DOBŘE ZLATÍČKO,POJEDU S TEBOU." ŘEKLA MÁMA. ,,MAMI, TO NEMUSÍŠ, VENKU JE SLUNEČNO..." OPONOVALA JSEM JÍ. ,,TO NEVADÍ, POJEDU TAK, ABY NÁS NIKDO NEVIDĚL, NEMŮŽU TĚ NECHAT JET SAMOU. TAN UPÍR, PAMATUJEŠ?." ŘEKLA MI. ,,TAK DOBŘE." DOVOLILA JSEM JÍ.
JELI JSME MÁMINÝM AUTEM A CESTOU SI POVÍDALY. ,,TAK, TY SE PŘÁTELÍŠ S BRIANEM?." ZEPTALA SE MĚ. ,,ANO, BRIAN JE HODNÝ KLUK, A VČERA MU NEBYLO MOC DOBŘE. SLÝBILA JSEM , ŽE HO PŘÍJDU NAVŠTÍVIT." ODPOVĚDĚLA JSEM MÁMĚ. ,,AHA, TAK TO JE DOBŘE." ŘEKLA MÁMA. ,,MAMI, MYSLÍŠ, ŽE NAJDOU TOHO UPÍRA?." ZEPTALA JSEM SE MĚLA JSEM TROCHU STRACH. ,,TO NEVÍM ZLATÍČKO, ALE ALICE TO SLEDUJE, A ZATÍM NIC. MOŽNÁ TUDY OPRAVDU JEN PROCHÁZEL." ŘEKLA A DODALA,,NEBOJ SE O NĚ." A JÁ NA TO MÁMĚ PŘIKÝVLA. ,,VÍŠ UPÍŘI A VLKODLACI V BOJI, TVOŘÍ VELMI SILNÝ CELEK. JE STĚSTÍ, ŽE JE MÁME, JACOBA A SMEČKU."ŘEKLA MI MÁMA A JÁ SI PŘI TOM, KDYŽ VYSLOVILA JACOBOVO JMÉNO, VZPOMĚNA ZASE NA SVŮJ SEN. NENÍ TO PRAVDA, VŽDYT TO BYL POUZE SEN- OPAKOVALA JSEM SI V DUCHU.
,,TAK, JSME TADY." VYRUŠIL MĚ Z MÉHO MYŠLENÍ MÁMIN HLAS. ,, JÁ DOMŮ POBĚŽÍM PĚKNĚ PO SVÝCH, A TY ZLATÍČKO SI PAK NA ZPĚT DOMŮ, MŮŽEŠ JET MÍM AUTEM, ANO?."ZEPTALA SE. ,,DĚKUJU MAMI." PODĚKVALA JSEM JÍ, JE VELMI HODNÁ. ROZLOUČILY JSME SE, LÍBLA MĚ DO VLASŮ A PŘED TÍM NEŽ ODEŠLA MI JEŠTĚ ŘEKLA: ,,A JŠTĚ JEDNO- HOLČIČKO MOJE, PROSÍM POJED POMALU A OPATRNĚ, ANO?"POPROSILA. ,,NEBOJ MAMI, POJEDU, NEMĚJ STRACH."ODPOVĚDĚLA JSEM JÍ A ONA PAK S ÚSMĚVEM NA TVÁŘI ODEŠLA. ,,MĚJ SE HEZKY."ZAVOLALA JEŠTĚ Z DÁLKY. ANO, BYLA VELMI HODNÁ, A MOC SE O MĚ BÁLA.
VYSTOUPILA JSEM Z AUTA A ŠLA KE DVEŘÍM DOMŮ ,,SKROFOVÝCH". ZAKLEPALA JSEM NA DVEŘE A OTEVŘELA MI BRIANOVA MAMINKA. ,,DOBRÝ DEN, JE PROSÍM BRIAN DOMA?."ZEPTALA JSEM SE. ,,ALE JISTĚ RENESMEE, JEN POJD DÁL, A PROSÍM ŘÍKEJ MI MAY." ŘEKLA A DODALA,, DÁŠ SI NĚCO? NEMÁŠ HLAD, NEBO ŽÍZEN ?." ZEPTALA SE. ,,NE, NE, MOC VÁM DĚKUJI MAY."PODĚKOVALA JSEM A ODMÍTLA. ,,TAK DOBŘE, CHOVEJ SE TU JAKO DOMA ZLATÍČKO, PŮJDU ŘÍCT BRIANOVI, ŽE JSI TADY." OZNÁMILA MI A ŠLA ZA BRIANEM. ZATÍMCO ZA NÍM ŠLA KE MĚ PŘICUPITALI DVĚ MENŠÍ DĚTI. ,, AHOJ TY JSI RENESMEE, ŽE JO? JÁ JSEM RAYN A TO JE MOJE MALÁ SESTŘIČKA MOLLY." POVĚDĚL MI MALÝ CHLAPEC ASI 5 LET A VEDLE NEJ CUPITALA MALÁ HOLČIČKA ASI, DVOU ROČNÍ. ,,AHOJ, RYANE." ŘEKLA JSEM A USMÁLA SE NA NĚJ. ,,AHOJ MOLLY. " POZDRAVILA JSEM TU MALOU HOLČIČKU A POŠIMRALA JI NA BŘÍŠKU, TA ROZESMÁLA A PAK KE MĚ NATÁHLA RUČIČKY. VZALA JSEM SI JÍ NA KLÍN A ONA SI ZAČALA HRÁT S MÍMI VLASY. MOC SE U TOHO SMÁLA.
VE DVEŘÍCH SE OBJEVIL BRIAN, ŠIROKÝ ÚSMĚV NA TVÁŘI, KDYŽ MĚ SPATŘIL. ,,NESS, VIDÍM, ŽE UŽ SES SEZNÁMILA S MOU RODINNOU." ŘEKL MI, NA TVÁŘI STÁLE ÚSMĚV. ,,ANO, JSOU MOC MILÝ."ODPOVĚDĚLA SEM. ,,BAJEN,BAJEN, BAJEN." ZAČALA VOLAT MOLLY A NETAHOVALA SE K BRIANOVI. TAN JÍ MRŠTĚ ZVEDNUL ZE ZEMĚ A PAK JÍ LÍBNUL DO VLASŮ. ,,NAŠE PRINCEZNA MOLLY."ŘEKL A MRKNUL NA NÍ, TA SE ZASTIDĚLA A UTÍKALA ZA MAMINKOU DO NÁRUČÍ, RŮŽOVOUČKÁ NA TVÁŘÍCH. TO NÁS VŠECHNY ROZESMÁLO. VZTALA JSEM A ŠLA K BRIANOVI, OBJALI JSME SE NA PŘIVÝTANOU. ,,TAK JAK TI JE?."ZEPTALA JSEM SE. ,,DOBŘE, MÁMA MĚ NADOPOVALA ČAJEM A LÉKY, NO A TED JSEM ZASE JAKO RYBKA."ŘEKL A ZASMÁL SE, JÁ HNED S NÍM. ,, TAK NECHTĚLA BY SES JÍT VEN PROJÍT NA ČERSTVÍ VZDUCH?."ZEPTAL SE. ,, ANO, SAMOZŘEJMĚ." ODPOVĚDĚLA JSEM. ROZLOUČILA JSEM SE S BRIANOVOU RODINNOU ,,SKROFOVÝMI" A VYDALY JSME SE S BRIANEM VEN.
,,ASI TO BYLO JEN NACHLAZENÍ VÍŠ." ŘEKL MI. ,,ANO, ASI JO." PŘIZNALA JSEM MU. ,,TAK, KDE JE JACOB, NEVYNOŘÍ SE JAKO VČERA ZE KŘOVÍ, NE?" ZEPTAL SE A POBAVENĚ SE ZASMÁL. ,,NE TO NE, NENÍ TU. VÍŠ JE ZE SMEČKOU A MUŽSKOU ČÁSTÍ MÉ RODINNY,JSOU NA TAKOVÉM LOVU. VČERA JSME S JACOBEM NARAZILY NA UPÍRA, ALE UTEKL NÁM, TAK HO OSTATNÍ HLEDAJÍ." ŘEKLA JSEM MU A BRIAN SE Z NIČEHO NIC ZAČAL TŘÁST. ,, BRIANE, CO, CO TI JE?"ZEPTALA JSEM SE A POSTAVILA SE PŘED NĚJ. ZAPŮSOPILO TO A ON SE TŘÁST PŘESTAL A KONEČNĚ SE PO DLOUHÉ DOBĚ NADECHL.
,,TAK, JE TI LÍP? CO SE TI TO DĚJE? BRIANE JEŠTĚ NEJSI ÚPLNĚ UZDRAVENÝ, MĚL BYS JÍT RADĚJI DOMŮ, NEMYSLÍŠ?." ŘEKLA JSEM MU, URČITĚ SE JEŠTĚ NEUZDRAVIL. ,,NE, NE, TO NIC, NESS. JEN MĚ ROZHODILO TO S TÍM UPÍREM." ŘEKL MI. ,,A PROČ?." ZEPTALA JSEM SE ,,VÍŠ.....JÁ NEVÍM." VYKRUCOVAL SE BRIAN. ,,BRIANE NIKOMU TO NEPOVÍM, PŘÍSAHÁM. CO TĚ TAK TRÁPÍ." VADILO MI, ŽE SE TRÁPÍ. ,, DOBŘE, ALE, VÍŠ NESS.....TOHLE NIKDO NEVÍ. NIKDO, ANI SAM,ANI MÁMA....PROSTĚ NIKDO."ŘEKL A PAK POKRAČOVAL. ,,ABYS TO POCHOPILA, MUSÍM TI TO ŘÍCT OD ZAČÁTKU." ŘEKL A PODÍVAL SE NA MĚ. ,,,JEN DO TOHO, NIKOMU, TO NEPOVÍM." UJISTILA JSEM HO.
,,PŘED DESETI LETY MI UMŘEL TÁTA. BYL TO VLK. TEHDY MI BYLO SEDM. ON TAKY NEUSTÁLE NAHÁNĚL UPÍRY, JEDNOU NA TO ALE BYL SÁM. TEHDY BYL UPÍR NOVOROZENÝ A TAKY VELMI SILNÝ. TÁTA BY HO ZABIL, ALE BRÁNILO MU JEHO ZRANĚNÍ Z MINULÝCH BOJŮ." ŘEKL A OČI MU ZVLHLY. ,,NESS, KDYBYS VIDĚLA, JAK HO TEN UPÍR ZABÍJEL, TAK, JAKO JÁ. VÍŠ, NĚKDY JSEM TÁTU PRONÁSLEDOVAL A POZOROVAL HO PŘI LOVU, CHYTÁNÍ UPÍRŮ....OBDIVOVAL JSEM HO, VŽDY JSEM CHTĚL BÝT JAKO ON. TU NOC SEM TAM BYL TAKY A VŠECHNO JSEM VIDĚL." ŘEKL A JEHO VÝRAZ BYL BOLESTNÝ. ,,TEN UPÍR SE V TOM VYLOŽENĚ VYŽÍVAL. ZABÍJEL HO UKRUTNÝM ZPŮSOBEM, TO SI NEDOKÁŽEŠ ANI PŘEDSTAVIT. ZLOMIL MU PÁTEŘ, DÍVAL SE NA TÁTU SKLÍNĚNÉHO BOLESTÍ S USMĚVEM NA TVAŘI. KDYŽ, ALE VIDĚL, ŽE SE RYCHLE HOJÍ, JAKOBY DOSTAL VYNIKAJÍCÍ NÁPAD A LÁMAL MU KAŽDOU KOST ZNOVU A ZNOVU. NĚCO SE ZAHOJILO, A ON TO V ZÁPĚTÍ ZASE ZLOMIL. TAKHLE TO DĚLAL VĚČNOST-ASPON MĚ TO TAK PŘIPADALO. TÁTA UŽ TRPĚL BOLESTMI TAK, ŽE, QUILEUTSKY VYSLOVIL,, KONEČNĚ MĚ UŽ ZABIJ". PAK NEVÍM ASI HO TO MUČENÍ PŘESTALO BAVIT A ON TÁTU KOUSNUL, JED HO ZABIL." DOŘEKL A Z OČÍ MU TEKLY SLZY. ,,ALE VÍŠ, CO JE NA TOM TO NEJHORŠÍ? -JÁ TAM BYL, STÁL JSEM TAM SCHOVÁNÝ A JEN POZOROVAL JAK HO ZABÍJÍ. JAK KŘIČÍ BOLESTÍ, JAK UMÍRÁ. NIC SEM NEUDĚLAL." ŘEKL. UTŘELA JSEM MU SLZY A CHYTLA HO ZA TVÁŘE. ,,NIC JSI UDĚLAT NEMOHL, BYL JSI JEN MALÉ DÍTĚ, ZABIL BY TĚ TAKY." ŘEKLA JSEM MU.
,,ANO, TO ANO, BYL JSEM NICKA, SNAŽIL JSEM SE Z CELÝCH SIL SE PROMĚNIT VE VLKA A ZABÍT TOHO UPÍRA, POMOCT TÁTOVI, ALE NEŠLO TO, NEPROMĚNIL JSEM SE. A TO JE DŮVOD PŘOČ JSEM CHTĚL BÍT VLKEM. CHTĚL JSEM HO CHRÁNIT, CHCI CHRÁNIT MÁMU, MOLLY , RYANA A PHILIPA- PRÍTELE MÁMY. ALE JAK? CO KDYŽ SE TO STANE ZNOVU?TO TAM BUDU ZASE, JEN STÁT? TO UŽ NIKDY! NENÍ PRAVDA, ŽE SAMOVI A VLKŮM ZÁVIDÍM. TO, NE. A NENÍ PRAVDA, ŽE JE NENÁVIDÍM. TO JEN TA TOUHA, TOUHA ZABÍT TOHO UPÍRA, ZE MĚ UDĚLALA TOHLE. NEBUDU MÍT POKOJ POKUD HO NENAJDU A NEZABIJU, A TO I ZA CENU SVOJÍ SMRTI. ZA TÁTU." ŘEKL.
,,BRIANE, A TY SI PAMATUJEŠ, JAK TEN UPÍR VYPADÁ?." ZEPTALA JSEM SE. ,,ANO, JEHO TVÁŘ MĚ NOC, CO NOC STŘAŠÍ VE SNECH. TÁTOVU SMRT ViDÍM NEUSTÁLE."
,,BRIANE JE MI TO MOC LÍTO." NEVĚDĚLA JSEM VŮBEC CO MÁM ŘÍCT. ,,Z TOHOTO DŮVODU CHCEŠ BÝT TEDY VLKEM?." ZEPTALA JSEM SE. ,,ANO, JEN Z TOHO." ŘEKL. ,,TY MUSÍŠ TEDY UPÍRY NENÁVIDĚT." POMYSLELA JSEM NA HLAS. ,,NE, NE TO NE, VÁS CULLENOVI MÁM RÁD, JSTE JINÍ, NEVRAŽDÍTE. A TEBE NESS MÁM OBZVLÁŠT MOC RÁD. JDE MI JEN O JEDNOHO UPÍRA."ŘEKL A PŘESVĚDČOVAL MĚ.
,,BRIANE, PROSÍM, NEDOVOL, ABY TĚ TOUHA PO POMSTĚ ZABILA, PROSÍM."PROSILA JSEM HO. ,,TO TI NEMŮŽU SLÍBIT, JSEM PŘIPRAVENÝ NA SMRT, AT, UŽ PŘÍJDE KDYKOLIV." ŘEKL MI.
,,BRIANE, MOŽNÁ, MOŽNÁ BYCHOM TI MOHLY POMOCT, MÁ RODINNA, JÁ, JACOB, SMEČKA..."CHTĚLA JSEM POKRAČOVAT, ALE ZASTAVIL MĚ. ,,NE NESS, NIKOHO NEOHROZÍM. I KDYŽ MI MOŽNÁ NEBUDEŠ VĚŘIT, I JACOBA- MÁM DOCELA RÁD."ŘEKL A USMÁL SE. ,,MYSLÍM, ŽE POMSTA DOKÁŽE ČLOVĚKA HODNĚ ZMĚNIT TAK, ŽE HO OSTATNÍ NEMÁJÍ V LÁSCE, NEMYSLÍŠ? SAMA MÁM TAKY RÁD-JE TO RODINNA, A KLUCI ZE SMEČKY JSOU TAKY SUPER-ALE NEŘÍKEJ JIM TO, PROSÍM. A NEŘÍKEJ NIKOMU MÉ TAJEMSTVÍ." ŘEKL BRIAN.
,,NEBOJ, NIKDY,SLIBUJU.".....POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 T-14 team *Christins* Affs T-14 team *Christins* Affs | Web | 14. července 2010 v 20:23 | Reagovat

Je to trochu smutný, i když ho nemám ráda - Briana :) Připomíná mí to dříve Bellu, Edwarda a Jacoba. :D Jak bojovali o Bellu.

Ted je to tak, že je Renesmee, Jacob a Brian - tentokrát ale ve tvé povídce Jake vede :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama